logo

Copyright ©2017 ЕСУ ДНІПРО

Disable Preloader

Пацієнту

Що треба знати пацієнту для проведення КТ

Наш центр комп'ютерної томографії знаходиться в самому центрі міста за адресою: м Дніпро, вул. Князя Володимира Великого (колишня Плеханова), 28 (на території Дніпропетровського обласного клінічного центру кардіології та кардіохірургії). Наші телефони: (056) 790-94-00; (098) 544-62-52; (066) 957-95-80. Ми працюємо з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00.

 

vdfh

Для оптимізації КТ-обстеження пацієнту БАЖАНО мати направлення лікаря з попереднім діагнозом, метою та завданнями дослідження.
Для правильної інтерпретації отриманих даних дослідження потрібно надати всю необхідну клінічну інформацію, виписки, а також дані попередніх досліджень лікаря-рентгенолога. Отримати готові результати дослідження Ви можете протягом 2 годин після обстеження. Це медичний висновок та повноформатна рентгенівська плівка з 24-35 найбільш показовими знімками. При особливій необхідності повний протокол обстеження може бути збережений на компакт-диск.


Комп'ютерна томографія
Комп'ютерна томографія – сучасний метод діагностики. Його принцип полягає в просвічуванні тканин рентгенівськими променями та пошаровому їх скануванні. Після обробки зображень на комп'ютері, лікарі-рентгенологи отримують знімки обстежуваних органів в різних зрізах.

Процедура КТ
Сама процедура КТ є безболісною та швидкою. При проведенні КТ з контрастуванням тривалість процедури може варіюватися (в залежності від виду контрастування – внутрішньовенного або прерорального).

Підготовка до обстеження
Особлива підготовка до комп'ютерної томографії, за винятком віртуальної колоноскопії, не потрібна. Як готуватися до віртуальної колоноскопії Вам розкажуть фахівці нашого центру при попередньому записі на обстеження.

Протипоказання до КТ
Сама по собі комп'ютерна томографія не має протипоказань, однак слід розуміти, що це рентгенологічне дослідження і пацієнт отримує певну, допустиму дозу рентгенівського опромінення. Ймовірні ускладнення можуть бути пов'язані з алергічною реакцією людського організму на внутрішньовенне введення йодовмісної контрастної речовини (при КТ з контрастуванням). Якщо у Вас є алергія на йодовмісні препарати, обов'язково повідомте про це рентгенолаборанта. Також жінкам в період вагітності та годування груддю слід, по можливості, уникати даного методу дослідження.

Обмеження до проведення КТ

  • Наявність барієвої суспензії в шлунку або кишечнику;
  • Наявність алергії на йодовмісні препарати (при СКТ з контрастуванням);
  • Надмірна вага пацієнта, що перевищує норму для апарату;
  • Психічні розлади (коли пацієнт не може зберігати спокій під час сканування).